Site Loader

LOCATION

ul. Hejmowskiego 2, 61-736 Poznań

CALL NOW

692-218-700

czy środki z II transzy 450+ powinny zostać wykorzystane na niwelowanie dysproporcji w wynagrodzeniach?

jeżeli tak to czy w całości czy w części (wasze propozycje)?

czy podział ww. środków winien uwzględniać różnicowanie na poszczególne apelacje, czy też środki te powinny być przyznane po równo na każdy etat w apelacji, a na poziomie uzgodnień apelacyjnych zostaną podzielone wspólnie ze z.z. ?

czy tymi środkami należy wyrównywać różnice w wynagrodzeniach pomiędzy sądami rejonowymi, okręgowymi i apelacyjnymi (jeżeli tak to przedstawcie wasze sugestie dotyczące sposobu równania )?

Szanowni Państwo,

podziały na jednostkach środków z I transzy dobitnie pokazały jaką siłę sprawczą mają związki zawodowe. To głównie dzięki członkom z.z. w ww. sprawie zadecydowała większość, a  nie pojedyńcze osoby lub nawet sami dyrektorzy- jak to miało miejsce w jednostkach w których uzwiązkowienie jest zerowe bądź „mizerne”. Dlatego NSZZ PWS RP zwraca się do pracowników sądów i prokuratur o wstępowanie do struktur związkowych, co niewątpliwie ułatwi negocjacje zarówno z przedstawicielami MS jak i dyrektorami sądów powszechnych w sprawie podziału II transzy 450+-zachęcamy do odwiedzenia zakładki dołącz do nas.  

Komentujcie lub prześlijcie wasze uwagi na 450@nszzpwsrp.pl

Post Author: admin

9 Replies to “II transza 450+”

  1. Jestem za równym podziałem 450zl na etat! W końcu walczyliśmy po 900zl na etat dla każdego A w I transzy nie każdy dostał swoje 450zl!

  2. Dla wszystkich po 450 zl, ewentualnie tak jak w pierwszej transzy
    Agnieszka – okręg łódzki

  3. Zdecydowanie po równo na każdy etat w apelacji, a na poziomie uzgodnień wewnątrzsądowych podzielić wspólnie ze z.z.

  4. Jedynie podział po równo dla każdego (ewentualnie 400 +50) będzie sprawiedliwy. Każde pole do manewru dla dysponentów środków kończy się rozdzielaniem „wg uznania”. Tak było, jest i będzie! Jeśli coś nie jest „narzucone” z góry, niestety „ginie” w bliżej nieznanych okolicznościach… A prawda jest taka, że z 450 zł każdy będzie zadowolony.

Comments are closed.